Сабақ № 24
|
Сынып: 8 |
Мерзімі: |
|||
Тақырыбы: |
Адамның тірек қимыл ерекшеліктері |
||||
Мақсаты: |
Тірек-қимыл жүйесінің маңызы, қаңқаның атқаратын қызметімен анықтауды үйренеді |
||||
Күтілетін нәтиже/табыс көрсеткіші |
Тірек –қимыл жүйесінің маңызына түсініктеме бере алады. Дене қаңқасын құрастыра алады. Иық белдеуінің сүйектерін, аяқ сүйектерін құрастырады. Сүйектердің арасындағы байланыстарды түсіндіреді. |
||||
Жұмыс түрі |
Жұптық; жеке, топтық |
|
|||
Мұғалімнің жазбалары:
|
|||||
№ |
Сабақ кезеңдері |
уақыты |
Күтілетін нәтиже/оқушы әрекеті |
Мұғалімнің әрекеті |
|
1. |
Кіріспе кезең
|
|
Сергіту сәті. «Қаңқа» Топқа бөліну. |
Оқушының білімін тексеруге арналған тапсырмалар дайындау. |
|
2. |
|
|
Топтарға таратылып берілген суреттер бйынша сабақтың тақырыбын анықтайды |
Бұрынығы білімдерін еске түсіруге жетекеші сұрақтар қою немесе суреттер көрсету. |
|
3. |
|
|
«Атаулар туралы ұш сұрақ» тәсілі бойынша 3 термин сөз жазылады, (дене қанқасы, омыртқа жотасы,кеуде қуысы) оқушылар осы атауларға қатысты мынадай сұрақтар ға жауап жазбаша жауап береді. 1. Қайда? Бұл сөздерді сендер бұрынырақта қайда және қандай мағынада кездестіріп едіңдер? 2. Қалай?Өз тәжірибеңнен осы атауларды қолданудың мысалдарын келтіре аласын ба? 3. Осы сабақта осы атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсың |
Оқушы білімді өз бетімен меңгеру үшін топта жұмыс істеу.Топта жұмыс істеуге арналған тапсырмаларды бөліп беру. |
|
4. |
Негізгі бөлім
|
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін топтаға тапсырма бөлініп беріледі. -баяндап беруші- тірек қимыл жүйесінің дене қаңқасының маңызын айтып береді. -зерттеуші- қаңқаның бөлімдерін жан-жақты сипттайды. Сұрақтар құрастырушы-жуан және жіңішке сұрақтар құрастырады. -бейнелеуші –суретші- қаңқа сүйектернің қозғалысын суреттеп айтып береді. -дәнекер- негізгі айтылған ойларды өмірмен байланыстыру. |
Жаңа тақырыпқа сай қосымша тапсырамалар мен слайдтар дайындайды. |
5. |
|
|
Электронды оқулықтан «Тірек – қимыл жүйесін» тыңдау. |
Электронды оқулықтарды АКТ құралдарын пайдаланып, оқушы білімін жетілдіруге көмек жасайды. |
6. |
Қортынды бөлім
|
|
Тізбектей жазу арқылы негізгі ойды қортындылау. |
Сынақ сұрақтарын қойып, оқушының білімді игергенін тексеріп бағалайды. |
7. |
|
|
«Әңгімелесуші серіктес» әдісі бойынша сабақты қортындылайды. |
Соңғы бағаны мұғалім қояды. |
8. |
|
|
Кері байланыс парағын толтыру |
Үйге тапсырма береді.§ 23 10 тест сұрағын құрастыру. |
9. |
|